E hënë, 2 Gusht, 2021
Fillimi Etiketimet Covid19

Etiketim: covid19

Gjendje alarmante në vend, rikthehen masat rigoroze

Numër më i lartë i të infektuarve në nivel ditorë nga fillimi i pandemisë me Kovid-19, është regjistruar sot – 243 raste...

Britania e Madhe u vendosi masën e karantinimit prej 14 ditësh...

Polonia ka raportuar edhe 2.367 raste të reja dhe 34 te vdekur me koronavirus në 24 orët e fundit.

Muzikën qytetare në Shkodër se ndal dot as COVID-19

Ahengu shkodran 2020, paçka se po jetojmë në një normalitet me Covid-19, erdhi në oborrin e banesës karakteristike me risi, ku këtë...

Trump po trajtohet me remdesivir

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, në orët e vona të së premtes është dërguar në spital me helikopter, ende pa u bërë...

Komuna e Sarajit në shënjestër të Koronavirusit

Ditëve të fundit po flitet për zbutjen e masave nga ana e qeverisë dhe heqjen e orës policore si dhe kthimin e...

Basha: Mungesa e testimeve po na mban në errësirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaron se situata është ende kritike dhe për këtë arsye u bën thirrje qytetarëve që të...

Studiuesit zbulojnë tri tipe të COVID-19

Studiuesit që hartografuan disa nga përhapjet origjinale të coronavirusit te njerëzit kanë zbuluar se ka disa variante të virusit në të gjithë...

Ansambli DUFLLA me ide kreative (Video)

Virusi Korona që pezulloi të gjitha aktivitet kulturore e artistike në të gjithë botën, izoloi pothuajse mbarë botën. Mirëpo artist të ndryshëm...

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid-19, duke çuar në...

Luksemburgu e ka numrin më të madh të infektuarve me coronavirus...

Një grafikë që tregon se si ka evoluar coronavirusi, nëse matet me kokë banori, e vë Luksemburgun në epërsi të madhe, krahasuar...

MOST POPULAR

HOT NEWS