E martë, 22 Shtator, 2020
Fillimi Etiketimet Covid19

Etiketim: covid19

Komuna e Sarajit në shënjestër të Koronavirusit

Ditëve të fundit po flitet për zbutjen e masave nga ana e qeverisë dhe heqjen e orës policore si dhe kthimin e...

Basha: Mungesa e testimeve po na mban në errësirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaron se situata është ende kritike dhe për këtë arsye u bën thirrje qytetarëve që të...

Studiuesit zbulojnë tri tipe të COVID-19

Studiuesit që hartografuan disa nga përhapjet origjinale të coronavirusit te njerëzit kanë zbuluar se ka disa variante të virusit në të gjithë...

Ansambli DUFLLA me ide kreative (Video)

Virusi Korona që pezulloi të gjitha aktivitet kulturore e artistike në të gjithë botën, izoloi pothuajse mbarë botën. Mirëpo artist të ndryshëm...

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid-19, duke çuar në...

Luksemburgu e ka numrin më të madh të infektuarve me coronavirus...

Një grafikë që tregon se si ka evoluar coronavirusi, nëse matet me kokë banori, e vë Luksemburgun në epërsi të madhe, krahasuar...

Në Nju Jork, 630 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite...

Vetëm në një ditë, 630 njerëz vdiqën në shtetin amerikan të Nju Jorkut, konfirmoi guvernatori Andrew Cuomo në një konferencë për shtyp.

OBSH: Kosova të ndërmarrë hapa të shpejtë, situata me coronavirusin mund...

Drejtori ekzekutiv i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Michael Ryan, ka kërkuar nga shteti i Kosovës që të bëhet gati sa më shpejt...

Një foshnje ndërron jetë nga coronavirusi në SHBA, besohet të jetë...

Një foshnje gjashtë javore ka ndërruar jetë nga coronavirusi, ndërsa besohet të jetë viktima më e re në SHBA.

Numri i të infektuarve nga coronavirusi në SHBA arrin në 200,000.

SHBA ka raportuar më shumë se 200,000 raste nga coronavirusi, në bazë të shifrave të fundit nga Universiteti John Hopkins.

MOST POPULAR

HOT NEWS