E enjte, 30 Maj, 2024
spot_img

Mexhiti: Kërkojmë urgjentisht lirimin e gazetarit Furkan Saliu

- Advertisement -spot_img

Pas arrestimit të gazetarit Furkan Sali, ka reaguar edhe kryetari i Lidhjes Demokratike, Izet Mexhiti. Ai shkruan se liria e shprehjes është e pakontestueshme dhe se asnjë gazetarë nuk duhet të pengohet në punën dhe misionin e tij.
“Liria e shprehjes është e drejtë e pakontestueshme dhe asnjë gazetar nuk duhet të pengohet në punën dhe misionin e tij profesional për të njohur publikun me të vërtetën.
Kërkojmë urgjentisht lirimin e gazetarit Furkan Saliu, ndërsa arrestimin e tij e konsiderojmë si sulm brutal ndaj fjalës së lirë dhe pengim i gazetarisë hulumtuese.
Gjithçka mund të ndalni, po ama fjalën e lirë kurrë”, ka shkruar Izet Mexhiti, kryetar i Lidhjes Demokratike.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,300AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,300AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img