E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img
spot_img
spot_img

Lajmet e Fundit

Këta janë 18 deputetët e koalicionit “Fronti Evropian”

Nga 98.60% të rezultateve të përpunuara nga KSHZ, koalicioni “Fronti Evropian” ka fituar 19 deputetë, përcjell INA. Më poshtë edhe deputetët fitues të këtij...
spot_img

Maqedonia e Veriut

Këta janë 18 deputetët e koalicionit “Fronti Evropian”

Nga 98.60% të rezultateve të përpunuara nga KSHZ, koalicioni “Fronti Evropian” ka fituar 19 deputetë, përcjell INA. Më poshtë edhe deputetët fitues të këtij...
spot_img

Kosovë

Ironizon deputeti Abazi: Nuk shkohet me fëmijë në negociata me Serbinë

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka deklaruar se ekipi i Kosovës në negociatat me Serbinë është i përbërë nga fëmijë. Madje...
spot_img

Shqipëri

spot_img

OPINION

LIFESTYLE

Rritet fluksi i të prekurve me kollën e keqe, në Kozle shtrohen vetëm më të rrezikuarit

Në spitalin e fëmijëve në Kozle, fluksi i të prekurve me kollën e keqe është shumë i madh, por në spital shtrohen vetëm foshnjat...

AUTO & TECH

Google pranon të fshijë të dhënat e grumbulluara nga përdoruesit e “Incognito Mode”

Google pranoi që të fshijë miliarda rekord të të dhënave të shfletimit grumbulluar nga përdoruesit gjatë përdorimit të Chrome në “Incognito Mode” në përgjigje...
7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

MË TË LEXUARA

spot_img

KULTURË & ART

“Mëshira” drithëruese e Mikelanxhelo Buonarrotit

Ajo është magjepsëse. Çdo nerv i këtij jetësimi të përshkon si një riardhje për të të ftuar në një rijetim që të përtërin, në...

“Katër stinët” e Vivaldit

Koncerti i dytë i Festivalit Barok AIBa do të sjellë “Katër stinët” e Vivaldit, ku përmes klasikës do të shfaqet konkurrenca mes imagjinatës muzikore...

Rock Grupi Telex u dekoruan nga presidentja e Kosovës

“Telexi” është ndër grupet më të njohura të viteve ’80. Fama dhe ndikimi i tyre ka qenë i madh dhe akoma kanë gjithandej adhuruesit...

DUFLLA fiton GRAND PRI në Festivalin Pece Atanasovski

Grupi Folklorik i ansamblit DUFLLA ishte pjesëmarrës në edicionin e 48-të me radhë të festivalit burimor të instrumenteve dhe këngëve popullore Pece Atanasovski i...

“Pleqëria atdhetare” në letërsi dhe oda të burrave

Nga: Xhemil Daci Shkas për të bërë një krahasim shëtitës në histori, është shprehja “Pleqëria atdhetare”, që si një gur mozaiku të bukur, e hasa...

Rëndësia e origjinës etnike te pashallarët osmanë

Një debat i pashterur i studiuesve të periudhës osmane është ai rreth të vërtetës së ruajtjes së lidhjes së pashallarëve osmanë me vendin e...

U mbajt kuvendi zgjedhor i shoqatës kulturore DUFLLA

Sot më datë 06 Mars me fillim në ora 18:00 filloj punimet e saja Kuvendi Zgjedhor i Shoqatës Kulturore DUFLLA. Në kuvendin e parë zgjedhor...

SHOWBIZ

Jemi dy shoqe, të dyja shqiptare

Më 4 shkurt u mbajt ceremonia e çmimeve “Grammy”, në Los Angeles. Ceremonia e çmimeve u hap nga Dua Lipa, e cila me një...

Rock Grupi Telex u dekoruan nga presidentja e Kosovës

“Telexi” është ndër grupet më të njohura të viteve ’80. Fama dhe ndikimi i tyre ka qenë i madh dhe akoma kanë gjithandej adhuruesit...

Nis spektakli më i madh në Shqipëri BBVA3

Spektakli më i madh në Shqipëri, Big Brother VIP 3 ka nisur këtë sezon të ri nën moderimin e Ledion Liços.Në fjalën hyrëse në...

SHOWBIZ

A E DINI SE...

LIFESTYLE