E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Kjo është ndarja zyrtare e deputetëve shqiptar sipas partive politike

- Advertisement -spot_img

Kjo është ndarja zyrtare e deputetëve sipas partive politike:  

Te Fronti Evropian

BDI = 10 deputetë
ASH e Zijadin Selës = 4 deputetë
PDSh = 2 deputetë
Lëvizja Populli = 1 deputet
Dhe Dy deputetë turq.

Në total 19 deputetë.

Te VLEN

ASH e Arben Taravarit = 5 deputetë
Levizja Demokratike = 3 deputetë
BESA = 2 deputetë
Alternativa = 2 deputetë
Lëvizja Vetëvendosje = 1 deputet

Në total 13 deputetë.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img