E martë, 16 Prill, 2024
spot_img

Tebas: Nëse Messi shkon në Itali nuk është tragjedi, me largimin e Ronaldos fituam më shumë para.

- Advertisement -spot_img

Javier Tebas është pyetur edhe në lidhje me raportimet që Interi po përpiqeshin ta tundojë Lione Messin që të largohej nga Barcelona për në Serie A.

Sipas drejtuesit të La Ligas, klubet në Serie A kanë borxhe të mëdha.

“Unë nuk mendoj se ardhja e Lionel Messit mund të zgjidhë problemet e Serie A, që kanë borxheve të larta dhe të ardhurave të pamjaftueshme”.

“Shifrat e Serisë A janë nën stres të vërtetë financiar dhe Leo Messi nuk mund t’i rregullojë ato probleme”.

“Unë do të doja që Messi të mbetej këtu, por nëse ai largohet, nuk do të ishte një tragjedi”.

“Sidoqoftë, kapiteni i Barcelonës nuk mendoj se do të largohet”.

“Njerëzit thanë që La Liga do të humbiste para nëse Cristiano Ronaldo largohej, por përkundrazi fituam më shumë, edhe në Portugali. Yjet e mëdhenj ndihmojnë, por nuk janë thelbësorë për një kampionat”, ka thënë Tebas.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img