E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Lirohet në shtëpi foshnja 5 muajshe nga Kamenica, ishte infektuar me coronavirus.

- Advertisement -spot_img

Është liruar në shtëpi foshnja 5 muajshe nga fshati Topanicë e Kamenicës, e cila u trajtua në Klinikën Infektive pasi ishte infektuar me Coronavirus.

Foshnja tashmë është në shtëpi dhe gjendja e saj është stabile.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Komunës së Kamenicës, Margarita Rashiti.

“Sot gjatë ditës Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës, na ka informuar se gjendja e foshnjës pesë muajshe të prekur nga virusi COVID-19 është mirë dhe ajo është liruar nga Klinika Infektive për t’u rikthyer në shtëpi. Normalisht që foshnja dhe personat e tjerë, duhet të qëndrojnë në vetizolim dhe t’i respektojnë të gjitha udhëzimet nga organet kompetente deri të shërohen nga ky virus”, ka thënë Rashiti për Ekonomia Online.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img