E hënë, 2 Gusht, 2021
Fillimi Etiketimet Albin kurti

Etiketim: albin kurti

Çun Lajçi: unë jam kopil!?

Unë jam kopil! Po! Kopil kopili jam!Oh sa mirë, me pështy vetën n’fytyrë, e mos me pasë, kush çka me t’thanë!Sot, vetës...

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid-19, duke çuar në...

Thaçi: Situata e krijuar në veri, rezultat i neglizhencës dhe papërgjegjshmërisë...

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka kritikuar Qeverinë për situatën e krijuar në komunat e veriut të Kosovës. Përmes...

Kurti emëron Liza Gashin zëvendësministre në detyrë në MPJD.

Kryeministri në detyrë Kurti, ka emëruar Liza Gashin zëvendësministre në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Formimi i Qeverisë së re, në rast se Kurti nuk i...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dje ka përfunduar konsultat me partitë politike sa i përket ndërmarrjes së veprimeve pas rrëzimit të Qeverisë.Menjëherë...

Krasniqi: Kushtetuta lejon Qeveri të re pa shkuar në zgjedhje.

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka dalë kundër idesë që të formohet një qeveri e re, duke kërkuar që të shkohet në...

Arsyen ta mbyti egoja dhe u dashunove n’mençurinë tande

Albin, s'di me t'mësua, veç dy fjalë po t'i them Që t’adhuron populli, s’mund ta mohoj, as unë as...

“Der Spiegel”: Një intrigë e rrëzoi politikanin që deshi të luftonte...

Revista e njohur gjermane "Der Spiegel", thekson se politikanët vendorë dëshironin ta hiqnin qafe Albin Kurtin për shkak se ai paralajmëroi një...

Kurtin e rrëzuan “Gringot” sepse nuk i’u bind urdhërit të tyre!

Nga Arjan Çani  Albin Kurtin e rrezuan vetem Gringot dhe askush tjeter.Une personalisht nuk kam pasur asnjehere ndonje simpati...

Selmanaj – Kurtit: Nuk mund t’i publikosh transkriptet e Këshillit të...

Kryeministri Albin Kurti në seancën që po mbahet për mocionin e mosbesimit ka thënë se transkripti i mbledhjes së Këshillit të Sigurisë...

MOST POPULAR

HOT NEWS