E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Shqetësime për Pelen, legjenda izolohet nga frika se mund të infektohet me COVID-19.

- Advertisement -spot_img

Legjenda e futbollit, Pele, është izoluar në shtëpinë e tij në Guaruja në shtetin e Sao Paulos, duke qenë se bën pjesë në grupin e të rrezikuarve nga coronavirusi.

Vdekshmëria për moshën e tij arrin deri në 15 për qind, ndërkohë që rrezikshmërinë e shton fakti që ikona e futbollit brazilian është edhe i sëmurë.

Disa javë më parë, djali i tij, Edinho, deklaroi se 80-vjeçari po kalon momente shumë të vështira dhe është shumë i brishtë dhe i dobët fizikisht pas operacionit në ije.

Nga ana tjetër, vet Pele kishte bërë një publikim duke i siguruar fansat se është i vetëdijshëm për atë që ndodh me gjendjen e tij shëndetësore.

Pas përhapjes së madhe të COVID-19 dhe vdekjes së afro 10.500 njerëzve në gjithë botën, edhe shtetet që nuk janë prekur ende po ndërmarrin masa të vetizolimit.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img