Shërohen edhe 2 infermierë të prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se janë shëruar 2 infermierë të prekur nga COVID-19, pas testit konfirmues.

Në total deri tani janë shëruar 15 personel shëndetësor.

Postimi i Ministres Manastirliu:

Edhe 2 infermierë janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në #IShP
Shkon në 15 numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruarve nga #COVID19
#FORCA.

Artikulli paraprakMbretëria e Bashkuar dërgon një anije luftarake në Karaibe.
Artikulli tjetërDimitrov tregon se ku do shkojnë një pjesë e fondeve të dhuruara nga BE.