E martë, 16 Prill, 2024
spot_img

Dimitrov tregon se ku do shkojnë një pjesë e fondeve të dhuruara nga BE.

- Advertisement -spot_img

Pasi Bashkimi Evropian i dha vendit katër milion euro për masa emergjente për ballafaqim me coronavirusin COVID-19, Ministri i Jashtëm i vendit, Nikolla Dimitrov, publikoi një ilustrim me qëllimet dhe sasitë e përcaktuara saktësisht se për çfarë ndihme bëhet fjalë.

“Pjesë e ndihmës së BE-së si ilustrim!”, shkroi Dimitrov.

Paratë do të shpenzohen kryesisht për blerjen e pajisjeve të specializuara mjekësore, si dhe fonde për mbrojtje dhe mjekimin e COVID-19.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img