E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

PSG mposht Barcelonën dhe Unitedin në garën për Koulibalyn.

- Advertisement -spot_img

Gjiganti i Ligue 1, Paris Saint-Germain thuhet se kanë rënë dakord për një çmim prej 75 milionë euro me Napolin për mbrojtësin Kalidou Koulibaly.

Koulibaly ka qenë një shënjestër e klube të mëdha evropiane, ku ndër më të interesuarat ishin Barcelona, Manchester Unitedi dhe PSG-ja.

Megjithatë, sipas gazetës Mundo Deportivo, PSG ka lëvizur para skuadrës së Quique Setien dhe asaj të Ole Gunnar Solskjaer.

PSG ka vepruar me shpejtësi për të gjetur një zëvendësim për Thiago Silvan, i cili është jashtë kontratës në qershor.

Pavarësisht se është nën kontratë me ekipin e Serie A deri në vitin 2023, Napoli është i hapur për një shitje, nëse çmimi i tyre i kërkuar përmbushet.

Aktualisht, ekipi i Gennaro Gattusos kërkon 80 milionë euro për 28-vjeçarin, me PSG-në që fillimisht ofron vetëm 70 milionë euro.

Sidoqoftë, kjo situatë tani duket se ka ndryshuar potencialisht, me një ofertë kompromisi prej 75 milionë eurosh në tavolinë.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img