E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

Veprim për t’u përshëndetur nga Rashford: Ofron 25 milionë euro për fëmijët e prekur nga coronvirusi.

- Advertisement -spot_img

Marcus Rashford është duke u dhënë shembull lojtarëve nëpër botë se si duhet dalë në ndihmë personave të prekur nga coronavirus.

The Sun raporton se anëtari i Manchester Unitedit ka ofruar 25 milionë euro për fëmijët e prekur nga pandemia botërore.

Anglezi është njoftuar se fëmijët kanë mbetur të mbyllur dhe nuk ka ushqim të mjaftueshëm për ta, e që ka marrë iniciativën që t’u dalë atyre në ndihmë.

Rashford ka njoftuar ditë më parë se ai i është bashkuar organizatës “FareShare” që t’i ndihmojë fëmijët e uritur.

Kjo gjë vije pas asaj që lojtarët e Manchester Unitedit kanë vendosur që të ndajnë nga një milion euro për spitalet në Britaninë e Madhe.

Sulmuesi ka kërkuar nga të gjithë lojtarët që t’i bashkohen në iniciativë dhe mos t’i lënë fëmijët e uritur shkaku i krizës nga coronavirusi.

Tashmë shkollat në Angli janë mbyllur dhe fëmijët nuk kanë ushqim të mjaftueshëm nëpër disa zona, kështu që Rashford po i ndihmon ata. 

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img