E martë, 16 Prill, 2024
spot_img

Propozohet lehtësim i masave restriktive, mes tyre dhe heqja e orës policore

- Advertisement -spot_img

Komisioni për Sëmundje Infektive (KSI) në mbledhjen e sotme ka sjell vendim që të propozoj lehtësimin e masave restriktive mes tyre dhe heqjen e orës policore.

Gjithashtu propozohet shfuqizimi i kufizimit prej 100 mysafirëve në dasmë dhe ahengje tjera dhe të lejohet organizimi i ngjarjeve, koncerteve dhe ahengjeve në klube dhe lokale vetëm në ambient të hapur, me kapacitet prej 50% të objektit dhe jo më shumë se 1000 persona.
Qeveria pritet që gjatë mbledhjes së nesërme të sjell vendim për këto masa të cilat parashikohen të hyjnë në fuqi nga dita e mërkurë, 16 qershor.

Lehtësimi i masave restriktive vjen si rezultat i gjendjes epidemiologjike stabile.

(2) Венко Филипче – Posts | Facebook

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img