E diel, 23 Qershor, 2024
spot_img

Po bëhen vlerësime nëse edhe në Kumanovë është i nevojshëm karantinimi.

- Advertisement -spot_img

Zëvendësministri për Shëndetësi, Armend Arsllani në emisionin ‘Top tema’ tha se objekti i ri për kirurgji në Ohër do të funksinojë si spital për të prekurit nga coronavirus, ndërsa në Kumanovë po bëhet vlerësim profesional nëse do të vendoset karantina si në Dibër.

Ai njoftoi se nëntë persona tashmë janë të prekur nga COVID19 dhe vetëm dy prej tyre janë vërtetuar sot. DY janë nga fshati Tateshi, një nga Veleshta dhe gjashtë nga Labunishtë.

Në Labunishtë funskinon edhe shtabi i krizës dhe po ndiqet gjendja ndërsa në Dibër, sipas tij nuk ka të sëmurë të rinij dhe se 30 persona janë në izolim shtëpiak, dhe nëntë personave u ka përfunduar izolimi.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img