Mbledhje virtuale e NATO-s: Dimitrov do të diskutojë për luftimin e Covid-19.

Maqedonia e Veriut do të jetë në ‘tryezën online’ të NATO-s ku do të bisedojë për gjendjen e coronavirusit.

Një gjë e tillë ndodh për herë të parë pas 70 viteve që nga themelimi i NATO-s. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se mbledhje do të mbahet me video që do të ketë siguri të lartë.

Ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të jetë i pranishëm në këtë mbledhje.

“Nga temat tjera do të përfshihet gjendja dhe angazhimet e NATO-s në Afganistan, Lindja e Mesme dhe Afrika e Veriut, por do të shqyrtohen edhe mundësitë për kontribut konkret në përmirësimin e gjendjes në Siri”, shprehen nga MPJ.

Vetëm 30 anëtare të NATO-s do të bisedojnë për luftimin kundër pandemisë.

Ndryshe, flamuri i maqedonisë të hënën i ngrit para selisë së NATO-s në Bruksel.

Artikulli paraprakMaqedoni, përgjysmohet numri i personave që nuk kanë respektuar orën policore.
Artikulli tjetërPo bëhen vlerësime nëse edhe në Kumanovë është i nevojshëm karantinimi.