E diel, 21 Prill, 2024
spot_img

Nuk egzistojnë shqiptarët për Mickovskin dhe VMRO-DPMNE-në

- Advertisement -spot_img

Kryetari i partisë më të madhe opozitare maqedonase njëherit edhe pasardhës i Nikolla Gruevskit, z.Kristijan Mickovski sot në profilin e tij në Facebook ka publikuar deklaratën e dhënë për media pas takimit që kishte me partitë e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”.

Në postimin e tij ai Republikën e Maqedonisë së Veriut ende e quan me emrin e vjetër mirëpo ajo që bjen në sy është shkrimi i Mickovskit i cili bën thirje për të gjithë qytetarët e maqedonisë mirëpo fatëkeqsisht shqiptarët nuk i përmend askund.

Ja postimi i plotë:

E shfrytëzoj rastin ti ftoj të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë, Mqedonasit, Sërbët, Boshnjakët, Turqit Romët, Vllehët dhe të tjerët të na bashkëngjiten dhe të jenë me ne më 21 prill, të dalin masovikisht të japin votën e tyre kanditatit të koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë” profesoreshës Gordana Siljanovska Davkova./Gurra.mk

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img