E mërkurë, 24 Prill, 2024
spot_img

Lumenjtë në vend mbi mesataren për muajin shkurt

- Advertisement -spot_img

Nivelet e më shumë lumenjve në vend janë mbi mesataren për muajin shkurt, por disa janë me nivele më të ulëta të ujit, tregojnë matjet hidrologjike të sotme.

Lumi Strumica afër Novo Sellës tregon rënie të dyfishtë të nivelit, ndërsa Vardar afër Demir Kapisë dhe Bregallnica afër Berovës janë pothuajse dyfishuar.

Sipas DPHM-së, nivelet e ujit të Liqeneve të Ohrit, Dojranit dhe Prespës janë brenda mesatares së muajit shkurt.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img