Jep dorëheqje zv.Ministri i shëndetësisë

Para pak çastes ka dhënë dorëheqje morale zavendës ministri i shëndetësisë Ilir Hasani.

Dorëheqjen Hasani e ka konfirmuar nëpërmjet profilit të tij zyrtarë në facebook.

POSTIMI I PLOTË:

Në këto momente kaq të rënda për të gjith ne, jap dorëheqje si akti më i lart moral. Edhe përkundër faktit se nuk kam asnjë lidhje me procedurat vënjes së spitalit modular, edhe pse nuk kam asnjë lidhje as me pjesën organizative, dorëheqja është akti më i vogël që mund ta bëj në këto momente, për të respektuar viktimat, të lënduarit, opinionit dhe më së shumti veten.
Asgjë nuk ka mbi dinjitetin!

Artikulli paraprakZiadin Sela: Ti respektojmë viktimat me heshtje
Artikulli tjetërKatër kandidatura për kryetar komune për Gostivarin, pesë për Prilepin, shtatë për Tetovën