E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Heroi i Chelseat, Giroud: Ne luajtëm kundër Atleticos për të fituar

- Advertisement -spot_img

Olivier Girouf ka thënë  pas ndeshjes se Chelsea kishte hyrë  në  fushë  ndaj Atletico Madridit për të fituar.

The Blues triumfuan 1-0 pikërisht me golin e sulmuesit francez ndaj Los Rojiblancos në kuadër të  1/8 së  finales së  Ligës së  Kampionëve.

Giroud u deklaruar pas takimit se ata ishin tejet të motivuar dhe dëshironin me ngulm të  fitonin këtë  sfidë .

“Ne kemi ardhur këtu me qëllime të forta për të fituar ndeshjen, për të luajtur ndeshjen tonë dhe ne e dimë se si mund t’u japim atyre probleme në mënyrë sulmuese”, ka thënë  ai në  BT Sport. “Ne kemi qenë të fortë në pjesë n defanzive në formën mbrojtëse dhe shumë të kënaqur me fitoren, ishte një fitore e merituar sonte”.

“Ne e dimë rëndësinë e golit jashtë në kupat e Evropës, kështu që unë isha i kënaqur që ndihmova ekipin të fitonte ndeshjen, ne e arritëm atë mirë dhe ishim të sigurt, por u përballëm me një ekip të shkëlqyeshëm dhe mendoj se ishim shumë të përkushtuar dhe i dinim pikat e forta kryesore. Ne u morëm me të, por duhet të jemi të  përqendruar dhe ta përfundojmë punën”.
“Jo të  sigurt, ne ishim shumë  të sigurt në cilësitë tona në lojë. Unë nuk dija se çfarë të mendoja për golin, unë vetëm u përqëndrova në goditjen e sipërme dhe isha i kënaqur ta shihja atë duke shkuar në pjesën e rrjetës, nuk isha jashtë loje, Mason Mount tha se nuk e preku topin. Mirë për ekipin, mirë për mua”, ka shtuar më  tej Giroud.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img