E enjte, 30 Maj, 2024
spot_img

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve

- Advertisement -spot_img

Prej nesër (25.02.2021) e enjte fillon pagesa e pensioneve për muajin shkurt. Ministria për Punë dhe Politikë Sociale njofton se pensionet do të paguhen para kohe dhe me faza, me qëllim që të mundësohet mbrojtje më e madhe e pensionistëve nga koronavirusi. Marrja e pensioneve përmes filialeve për pensionistët që nuk përdorin kartela do të realizohet në katër grupe, varësisht nga vlera e pensionit:

Për pensione në vlerë deri në 11.000 denarë, pagesa do të kryhet më 25.02.2021

Për pensione në vlerë prej 11.001-14.000 denarë pagesa do të kryhet më 26.02.2021

Për pensione në vlerë prej 14.001-18.000 denarë, pagesa do të kryhet më 01.03.2021

Për pensione në vlerë mbi 18.001 denarë, pagesa do të kryhet më 02.03.2021

Ndërkohë pensionistët të cilët shfrytëzojnë kartela pagesore, të hollat do t’i kenë në llogari nga 25 shkurti.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,300AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,300AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img