E diel, 23 Qershor, 2024
spot_img

Seanca gjyqësore për “Lidhjen Ndërkombëtare” anulohet për më 3 mars

- Advertisement -spot_img

Seanca e sotme gjyqësore për financimin e organizatës joqeveritare “Lidhja Ndërkombëtare”, ku bashkë me themeluesin akuzohen edhe katër persona të tjerë shtyhet për më 3 mars, me kërkesë të prokurorit publik, për shkak të prezencës së tij në një seancë tjetër.

Rastin e udhëheq gjykatësi Sofçe Gavrillova-Efremovska dhe gjendet në procedurë dëshmuese.

Për rastin me organizatën joqeveritare “Lidhja Ndërkombëtare” të themeluar nga Bojan Jovanovski-Boki 13, akuzohen edhe Frosina Remenski, Mile Jovanovski dhe Jasna Mandiq-Ercegoviq.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img