E diel, 23 Qershor, 2024
spot_img

Finalizohet spitali ndihmës në Shkup ku do të shtrohen të prekurit nga coronavirusi.

- Advertisement -spot_img

Sot Bashkia e Shkupit në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Ministrinë e Mbrojtjes, finalizoi spitalin e përkohshëm ndihmës pranë klinikës “Nënë Tereza”.

Ky spital do të shërbejë në rast të mbingarkimit të klinikës së qytetit me pacientë të infektuar nga coronavirusi.

Spitali do të ketë kapacitet për 130 shtretër shtesë, me çka pritet që kapaciteti i klinikës të dyfishohet.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të infektuarve me coronavirus në Maqedoni është 285, prej të cilëve 12 janë shëruar dhe shtatë kanë ndërruar jetë.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img