E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Enver Idrizi prezanton dhuratën më të çmuar

- Advertisement -spot_img

Legjenda jonë e gjallë njëherit edhe kampioni botëror në karate Enver Idrizi, me anë të një postimi ne facebook, ka prezantuar për herë të parë një dhuratë speciale, të cilën ai e vlereson si një medale të çmuar shkruan Portali Informativ Gurra.mk

Kampioni botëror Enver Idrizi tregon se dhurata speciale i ka ardhur nga një mjeshtër dhe profesionist i karatesë japoneze, pikërisht nga Takayuki Kubota, i cili njëherit ka qenë edhe trainer i Bruce Lee.

Kubota është themelues dhe kryetar i Lidhjes së Karatesë Botërore njëherit edhe krijues i stilit të vetëm në karate Gasoku-Ryu.

Më poshtë ju sjellim postimin e plotë të kampionit botëror Enver Idrizit:

Kete Katana e kam dhurate prej Japonezit Kubota, S i cili ka shum merita per karaten botrore ku dhe ka qen trener i Brur Lee ne filmat e ti pata nder te mbaj nji seminar ne clubin e ti ku me propozoj Zvonko Celibija i cili eshte nji trener dhe refer botrore tek ai kur e pa strvitjen time u befasu dhe ma dhuroj Katan e ti personal kjo per mue ke edhe nji medalje e madhe flm per mire kuptim./Gurra.mk

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img