Enver Idrizi merr titullin legjendë e të gjitha kohërave në Kroaci

Karateisti Shkupjan me prejardhje Kosovare, kampion bote në karate, pas largimit nga Maqedonia ai luftoi për reprezentacionin e Kroacisë. Për këtë Enver Idrizi ka merita të mëdha si sportist për të ariturat që ja dha këtij shteti.

Për meritat dhe kontributin që ka dhënë për këtë shtet dje ju nda titulli “LEGJENDË E TË GJITHA KOHËRAVE “ në Kroaci.

Titulli iu nda në prezencë të kryetarit të federatës Botërore Antonio Espinosa dhe para 47 kryetarëve dhe përfaqësuesve të federatës Evropiane EKF.

Kampioni i madh i botës, shqiptari dhe revolucionari në karate, Enver Idrizi, shpërblimin e mori nga kryetari Espinosa.

Prezent në këtë ngjarje ishte edhe Presidenti i KOK-ut z.Ismet Krasniqi, kryetari i FVK-së, z Bahri Gjinovci, këshilltari i KOK- ut, z, Besim Aliti dhe sekretari i Federatës së Karatesë së Kosovës, z Nazmi Gashi!

Mos harrojm se Enver Idrizi edhe pse na bën krenar të gjith Shqiptarëve, veçanërisht vendlindjen e tij Shkupin, ai ende nuk ka Shtetësi të vendlindjes së tij.

Artikulli paraprakNesa hap zemrën për Bajram
Artikulli tjetërVrasje në Rahovec: Policia arreston familjarin e viktimës