E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

Vrasje në Rahovec: Policia arreston familjarin e viktimës

- Advertisement -spot_img

Një vrasje ka ndodhur në fshatin Soniq të Rahovecit. Policia ka arrestuar një familjar të viktimës si të dyshuarin kryesor.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nystret Gjurkaj.

Rasti është duke u trajtuar si plagosje. Me t’u plagosur viktima është dërguar, në gjendje të rëndë është dërguar për në spital.

E përkundër përpjekjeve mjekësore, viktima nuk ka arritur të mbijetojë.

“Sot rreth orës 21:00 në fshatin Soniq të Rahovecit ka ndodhur një plagosje me pasoja vdekjeprurëse. Viktima në gjendje të rëndë është dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë dhe përkundër përpjekjeve mjekësore i njëjti ka ndërruar jetë. Dyshohet se palët janë familjarë në mes vete. Njësitet policore i janë përgjigjur vendit të ngjarjes. I dyshuari është arrestuar”, ka konfirmuar Gjurkaj.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img