Castellanzese përforcon ekipin me mesfushorin Arijan Çilafi

Castellanzese përforcon mesfushën me risinë e radhës, transferin e 19 vjeçarit Arijan Çilafi – mesfushor i cili në të kaluarën ka luajtut për Cavenago Fanfulla, e njëjta skuadër si Federico Zazzi transmeton portali Gurra.mk

Arijan Çilafi një talent shqiptar i lindur në Maqedoninë e Veriut është shpresa e vetme e tifozëve “ZIGJELBËR” të rikthehen me fitore në ndeshjen e radhës me Chierin.

I rritur në ekipet e të rinjve të Monza, debutimi i tij në Serie D vjen me fanellën e Caravaggio me të cilën ai gjithashtu mbledh një prani në Kupën Italiane të Serisë D, pastaj lëvizja në Cavenago Fanfulla. Dhe së fundmi, pas mesit të sezonit, vitin e kaluar, me këmishën bardh e zi, kalimi në kauzën e zezë-jeshile, atë të Castellanzese. Me pak fjalë, ai nuk mund të kishte zgjedhur kohën më të mirë për të filluar aventurën e tij në Provasi. /Gurra.mk

Artikulli paraprakDrejtori Kovaçi ndanë 13 vendime pune në Spitalin Psikiatrik
Artikulli tjetërNesa hap zemrën për Bajram