E martë, 16 Prill, 2024
spot_img

Castellanzese përforcon ekipin me mesfushorin Arijan Çilafi

- Advertisement -spot_img

Castellanzese përforcon mesfushën me risinë e radhës, transferin e 19 vjeçarit Arijan Çilafi – mesfushor i cili në të kaluarën ka luajtut për Cavenago Fanfulla, e njëjta skuadër si Federico Zazzi transmeton portali Gurra.mk

Arijan Çilafi një talent shqiptar i lindur në Maqedoninë e Veriut është shpresa e vetme e tifozëve “ZIGJELBËR” të rikthehen me fitore në ndeshjen e radhës me Chierin.

I rritur në ekipet e të rinjve të Monza, debutimi i tij në Serie D vjen me fanellën e Caravaggio me të cilën ai gjithashtu mbledh një prani në Kupën Italiane të Serisë D, pastaj lëvizja në Cavenago Fanfulla. Dhe së fundmi, pas mesit të sezonit, vitin e kaluar, me këmishën bardh e zi, kalimi në kauzën e zezë-jeshile, atë të Castellanzese. Me pak fjalë, ai nuk mund të kishte zgjedhur kohën më të mirë për të filluar aventurën e tij në Provasi. /Gurra.mk

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img