E enjte, 30 Maj, 2024
spot_img

Atletico Madridi fillon bisedimet me Arsenalin për Lacazetten.

- Advertisement -spot_img

Sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette është një objektiv për Atletico Madridin në verë.

Sipas medieve francez, trajneri i Topçinjve, Mikel Arteta, do të kërkojë të shesë Lacazette në mënyrë që të financojë planet e tij të transferimit të verës.


Sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette është një objektiv për Atletico Madridin në verë.

Sipas medieve francez, trajneri i Topçinjve, Mikel Arteta, do të kërkojë të shesë Lacazette në mënyrë që të financojë planet e tij të transferimit të verës.

Mundësia e largimit të tij nga Emirates ka bërë që Lacazette të pëlqehet shumë nga disa skuadra të mëdha evropiane.

Atletico Madridi tashmë është në kontakt dhe po diskuton rreth çmimit me Arsenalin për Lacazetten.

Mediat pretendojnë se negociatat mes klubit anglez dhe atij spanjoll “po përparojnë mirë”.

Lacazette ishte njëri nga dëshirat kryesore në janar, por klubi në vend të kësaj përqendroi përpjekjet e tyre në transferimin e Edinson Cavanit.

Në La Liga e këtë sezon, Atletico ka numrin e dytë më të dobët të golave nga skuadrat e pjesës së lartë të tabelës me 31 gola në 27 ndeshje. 

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,300AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,300AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img