E martë, 16 Prill, 2024
spot_img

Coronavirusi detyron Real Madridin t’i largojë disa lojtarë.

- Advertisement -spot_img

Real Madridi duket se është prekur thellë nga kriza e shkaktuar prej coronavirusit.

Los Blancos përveç se kanë ulur pagat e lojtarëve, tani ata po tentojnë t’i largojnë disa prej tyre.

Tashmë është e ditur se lojtarët e klubit spanjoll fitojnë shumë, shkaku që kanë paga të larta, por jo edhe për shumë gjatë.

Sipas mediave në Spanjë, Real Madridi ka shpenzuar afro 250 milionë euro vetëm në pagat e lojtarëve në këtë edicion.

Andaj, mbretërit po mendojnë që në këtë verë të largojnë lojtarët si, Gareth Bale, James Rodriguez, Dani Ceballos, Jesus Vallejo e Mariano Diaz.

Që të pesë lojtarët nuk janë në planet e Real Madridit dhe Zinedine Zidanes, andaj largimi është i pashmangshëm.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img