Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë, me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej dy deri dymbëdhjetë, ndërsa e ditës prej 14 deri 21 gradë Celsius.
Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor.

BurimiGurra.mk
Artikulli paraprakMuharremi: Për 52 minuta i leni me barë 52 femra.
Artikulli tjetër1991/Vrasja e 14-vjeçarit Spartak Deliu nga diktatura komuniste