641 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (04/05.11.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, lidhur me masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse, janë regjistruar gjithsejtë 641 shkelje. Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Artikulli paraprakZaharieva: Për momentin nuk jemi në gjendje që t’i themi “po” Shkupit
Artikulli tjetërArbër Ademi: BDI garantuese dhe mbrojtëse e Marrëveshjes së Ohrit, Prespës dhe me Bullgarinë