E martë, 16 Prill, 2024
spot_img

Zyrtarët përgatisin SHBA-të për “javën e pikut të vdekjeve” nga coronavirusi.

- Advertisement -spot_img

Zyrtarët amerikanë kanë deklaruar se kjo javë mund të jetë “piku i vdekjeve” në SHBA nga pandemia e coronavirusit.

“Shumë prej njerëzve do të hospitalizohen, dhe për fat të keq, do të jetë java e pikut të vdekjeve”, ka thënë Admirali Brett Giroir, një mjek dhe anëtar përgjegjës i detyrave të coronavirusit në Shtëpinë e Bardhë.

Zyrtarët amerikanë kanë deklaruar se kjo javë mund të jetë “piku i vdekjeve” në SHBA nga pandemia e coronavirusit.

“Shumë prej njerëzve do të hospitalizohen, dhe për fat të keq, do të jetë java e pikut të vdekjeve”, ka thënë Admirali Brett Giroir, një mjek dhe anëtar përgjegjës i detyrave të coronavirusit në Shtëpinë e Bardhë.

Sipas mediave të huaja, Giroir ngriti alarm të veçantë për vendet si: New York, New Jersey, Connectitut dhe Detroit.

Numri i rasteve të konfirmuara nga coronavirusi në SHBA ka shkuar në 336 mijë, ndërsa tani është vendi me gati dy herë më shumë raste sesa Spanja dhe Italia.

Ndërkaq numri i vdekjeve ditore është po ashtu dyfishi i viktimave në Itali dhe në Spanjë, sipas të dhënave.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img