Zyrtare: Federata Spanjolle merr një vendim të rëndësishëm për Lionel Messin.

Federata Spanjolle e Futbollit gjatë ditës së sotme ka pasur një mbledhje ku kanë marrë disa vendime.

Njëri nga vendimet kishte të bënte me futbollistin e Barcelonës, Lionel Messi.

Federata ka vendosur që Lionel Messit t’i ndërtojë një statujë afër Maradonas, Peles, Cruyff dhe Di Stefanos në ‘Las Rozas.’

Fedrata iu ndërton statuja vetëm lojtarëve që kanë bërë histori në futboll dhe cilësohen si më të mirët në histori të futbollit.

Artikulli paraprakAksidenti tragjik me katër të vdekur, dalin emrat e viktimave
Artikulli tjetërRasti i parë me koronavirus në Gostivar