E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

Zyrtare: Federata Spanjolle merr një vendim të rëndësishëm për Lionel Messin.

- Advertisement -spot_img

Federata Spanjolle e Futbollit gjatë ditës së sotme ka pasur një mbledhje ku kanë marrë disa vendime.

Njëri nga vendimet kishte të bënte me futbollistin e Barcelonës, Lionel Messi.

Federata ka vendosur që Lionel Messit t’i ndërtojë një statujë afër Maradonas, Peles, Cruyff dhe Di Stefanos në ‘Las Rozas.’

Fedrata iu ndërton statuja vetëm lojtarëve që kanë bërë histori në futboll dhe cilësohen si më të mirët në histori të futbollit.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img