E enjte, 30 Maj, 2024
spot_img

Zaev: Shkupi u ngrit nga hiri dhe u bë simbol i mbështetjes joegoiste dhe unitetit

- Advertisement -spot_img

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot në profilin e tij në Fejsbuk me rastin e 57 vjetorit të ditës së tërmetit katastrofik ka shkruar se 26 korriku i vitit 1963 është dita që agimi i cilës në vend të zgjimit, ditës së re dhe shpresës së re për Shkupin dhe shkupjanë solli frikë, të qara, mosbesim dhe 1.070 bashkëqytetarë të vdekur.

“Pesëdhjetë e shtatë vjet pas tërmetit katastrofik, përkujtimi i të pësuarve ende jeton, aq fuqishëm sa edhe kujtimi i solidaritetit me të cilën bota ia dha dorën Shkupit. Lavdi e përjetshme për viktimat e kësaj dite të trishtuar”, ka shkruar Zaev.

Shkupi, siç shkruan lideri i LSDM-së u ngrit nga hiri dhe u bë simbol i mbështetjes joegoiste dhe unitetit.

“Të jemi krenarë për Shkupin tonë, le të jetë udhëzues dhe përkujtues të vazhdojmë të ndërtojmë unitet dhe solidaritet!”, ka shkruar Zaev në publikimin në Fejsbuk.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,300AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,300AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img