Ylli i NBA, Kevin Durant i prekur nga coronavirus

Ylli i NBA, Kevin Durant është njëri prej katër lojtarëve të Brooklyn Nets të infektuar me coronavirus.

Brooklyn Nets njoftoj më herët të martën se katër basketbollistë të këtij klubi kanë dalë pozitiv në testet e coronavirusit, pa dhënë emrat e tyre.

Vet superylli i NBA, ka thënë për “The Altetic” që ai është njëri prej të prekurve por është është mirë.

“Të gjithë duhet të jeni të kujdesshëm. Kujdesuni për veten dhe izolohuni. Duhet të kalojmë këtë”, ka thënë Durant.

“Të gjithë duhet të jeni të kujdesshëm. Kujdesuni për veten dhe izolohuni. Duhet të kalojmë këtë”, ka thënë Durant.

31-vjeçari nuk ka luajtur këtë edicion për shkak të një lëndimi dhe nuk pritet të kthehet në parket së shpejti.

Deri tani shtatë lojtarë të NBA-së janë testuar pozitivisht për coronavirus. 

Artikulli paraprakLukaku flet për luftën e ofertave mes Juventusit dhe Interit
Artikulli tjetërKërkohet nga Inter, United e Juventus, por Rakitic befason të gjithë me vendimin e tij.