E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Xavi konfirmoi se e do rikthimin te Barcelona – madje ka përmendur edhe emrat e tre lojtarëve që i do në Camp Nou.

- Advertisement -spot_img

Xavi Hernandez ka konfirmuar se a e mendon që në një të ardhme shumë të afërt të rikthehet te Barcelona, por tani si trajner.

Legjenda e katalunasëve është duke e udhëhequr skuadrën Al-Sadd, mirëpo që ka thënë se ai do të rikthehej te Blaugranasit nëse do i lejonin kontroll të plotë në skuadër.

“Do të transferoja anësor, si Neymar. Nuk e di nëse kjo gjë mund të ndodhë në kushte sociale, por nuk kam dyshime se do të ishte një transferim i madh”, ka thënë Xavi.

“Barcelona nuk ka nevojë për shumë transferime, pasi ata tashmë kanë lojtarë shumë të talentuar”.

“Por, në Camp Nou do të transferoja edhe Serge Gnabryn nga Bayern Munich dhe Jadon Sanchon nga Borussia Dortmundi”, ka shtuar më tej ai.

Xavi beson se shumë shpejtë mund të bëhet trajner i ish-skuadrës së tij, madje mund të zëvendësoja edhe Quique Setienin që nuk po tregon rezultate edhe aq të mira.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img