E diel, 23 Qershor, 2024
spot_img

Vdes mjeku në Britani të Madhe, i cili paralajmëroi kryeministrin Johnson për mungesë të pajisjeve mbrojtëse.

- Advertisement -spot_img

Një mjek që paralajmëroi kryeministrin britanik Boris Johnson për mungesën e pajisjeve mbrojtëse (PPE) për punëtorët e Shërbimit Shëndetësor Kombëtar (NHS) ka ndërruar jetë pasi u infektua me coronavirus.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, urologu konsulent, Abdul Mabud Chowdhury, 53 vjeç, vdiq të mërkurën në Spitalin e Queen’s në Ramford, në lindje të Londrës.

Pesë ditë para se të pranohej në spital, Dr.Chowdhury kishte apeluar për “pajisje mjekësore dhe mjetet e duhura” për “të mbrojtur veten dhe familjet në Britani të Madhe”.

Ndryshe, numri i të infektuarve nga coronavirusi në Britani të Madhe ka shkuar në 65 mijë, ndërsa 7,993 persona kanë ndërruar jetë. 

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img