E diel, 21 Prill, 2024
spot_img

Van Dijk zbulon dy sulmuesit më të vështirë për tu ndalur.

- Advertisement -spot_img

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, ka thënë se dy sulmuesit më të vështirë për tu ndalur janë Leo Messi dhe Sergio Aguero.

Liga Premier ashtu si pjesa tjetër e botës së futbollit, është ndalur dhe Van Dijk e ka shfrytëzuar rastin tu përgjigjet pyetjeve të tifozëve në Twitter.

Ai është pyetur se cili është sulmuesi më i vështirë për tu markuar.

“Ka disa sulmues të vështirë, por me siguri më i vështirë është Leo Messi”, ka thënë Van Dijk.

Qendërmbrojtësi holandez u pyet edhe për sulmuesi më të fortë kundërshtarë në Ligën Premier, duke u përgjigjur: “[Sergio] Aguero”, ka thënë shkurt ai.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img