Tërmeti dridhi Shqipërinë

Para pak çastesh një tërmet me intensitet prej 3.3 sipas shkallës së Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti është ndje edhe në Kosovë dhe Mal të zi. Nuk raportohet për dëme materiale e as viktima në njerëz.