Tërmet prej 6.9 shkallë në Greqi, dridhjet ndihen edhe në Maqedoni

Para pak çastesh ka ndodhur një termet i fortë në Greqi, tërmeti ka qenë 6.9 shkallë sipas Rihterit. Epiqendra është identifikuar në afërsi të Larisës.  Tani për tani nuk ka informata për viktima apo dëme materiale. Dridhjet ndihen edhe në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipëri.

Artikulli paraprakRasti “Almiri”, Gjykata e Kumanovës anulon burgimin për Boban Iliçin
Artikulli tjetërQeveria me apel deri tek diaspora që të kyçet në procesin e regjistrimit