Tërmet i shkallës 5.5 dridhi Maqedoninë e Veriut

Lajmi i Fundit

Sot në ora 4:55 të mëngjesit është ndjerë një lëkundje e madhe e tokës në të gjithë Maqedoninë e Veriut, Kosovë dhe Shqipëri.

Bëhet fjalë për një termet me shkallë 5.5 epiqendra e të cilit ishte në Leunovo të Gostivarit.

Deri më tani nuk janë raportuar dëme.

Artikulli paraprakMASH: Matura shtetëror do të realizohet në muajin qershor
Artikulli tjetërLutja e tërmetit