E mërkurë, 21 Shkurt, 2024
spot_img

Shqipëri, i mituri vret nga pakujdesia vëllanë 20-vjeçar

- Advertisement -spot_img

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në fshatin Galush të Peqinit. Një djalë i ri 20 vjeç është vrarë me armë mbrëmjen e së shtunës. Nga burime policore, raportohet se ngjarja është aksidentale.

Të njëjtat burime thonë se viktima u qëllua aksidentalisht me armë gjahu nga vëllai i tij i vogël 14-vjeçar. Ngjarja e rëndë ndodhi teksa dy vëllezërit po kullosnin bagëtitë. Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë. Hetuesit janë duke punuar për të zbardhur tërësisht këtë krim.

Informacioni paraprak i Policisë së Peqinit:

Në pyllin e fshatit Galush, Peqin, dyshohet se një i mitur  i cili  ende nuk ka mbushur moshën 14vjeç,  dyshohet se nga pakujdesia iu shkrep arma e gjahut dhe ka vrarë vëllain e tij shtetasin R.Ll.,  20 vjeç. Ata ishin duke kullotur bagëtitë kur ndodhi ngjarja. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. 

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,220AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,220AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img