Shkupi, Tetova dhe Kumanova në karantinë

Komisioni për sëmundje infektive në mbledhjen e sotme ka sjellur vendim për aplikimin e orës policore në prag të fundjavës.

Propozimi i komisionit deri tek qeveria, do të jetë që orë policore të ketë në gjithë Shkupin, Shtipin, Kumanovën dhe Tetovën dhe atë duke filluar nga dita e nesërme në orën 21 deri ditën e hënë në mëngjes.

Në qytetet tjera ora policore të zgjatë prej orës 16 deri në 05 të mengjesit, çdo ditë.

Artikulli paraprakRikthehet ora policore
Artikulli tjetërHoxhë Zekerija Bajrami ngre padi kundër Tv ALSAT