E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Sela nga Gjermania kërkon ballafaqim i vetëm me të gjithë ministrat e BDI-së

- Advertisement -spot_img

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët këtë të dielë po qëndron në republikën Nordrhein-Westfahlen të Gjermanisë ku ka shpalosur programin parazgjedhor të koalicionit ASH-Alternativa.Ai u shpreh që partia tij dhe koalicioni i përpashkët kan mekanizma për parandalimin e valës së shpërnguljeve që kanë kapluar Maqedonië e Veriut kohëve të fundit. Synimi kryesor i platformës sonë është investimi kapital dhe thithjes së investimeve të huaja që edhe mërgimtarët të ndjehen sa më të sigirtë në invesimet e tyre në vendlindje. Kjo është pika kryesore që do të ndihmoj në hapjen e vendeve të reja të punës.Poashtu në takimin që pati Mërgimtarët në Mönchengladbach të Gjermanisë kryetari i ASH-se z.Ziadin Sela foli edhe për ofertën e fundit për një duel televiziv mes tij dhe kryetarit të BDI-së z.Ali Ahmeti. Ndër tjerash theksoi që mospranimi i një dueli të tillë nga ana e Ali Ahmetit është një përbuzje e votuesve të tij dhe konkretisht të gjithë shqiptarëve në përgjithësi.Mirë, nëse Ali Ahmeti nuk pranon të jetë pjesë e debatit televziv atëher nga këtu po ja lehtësojë punën, le ti fton të gjithë ministrat e tij që të dalin bë duel me mua, unë do ju ri ballë i vetëm në cilin do televizion që të dojë – tha mes tjerash kryetari i Aleancës për Shqiptarët z.Ziadin Sela./Gurra.mk

Vifeo:

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img