Rritet numri i të infektuarve në Maqedoni, 66 raste të reja.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 66 raste të reja me Covid-19.

Rastet e reja janë 10 në Shkup, 27 në Kumanovë, 3 në Shtip, Prilep 4, Tetovë 5, Strugë 4, Veles 2, Ohër 5, Gostivar 1, Koçan 1 dhe Negotinë 2.

Tashmë 974 persona janë infektuar me coronavirus ndërsa vetëm dje janë kryer 500 testime./Telegrafi/

Artikulli paraprakMbyllet njëri nga spitalet që u ndërtua për 10 ditë në Wuhan të Kinës.
Artikulli tjetërA do të agjërojmë!?