E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Rijaseti i BFI-së mbledhje të jashtëzakonshme

- Advertisement -spot_img

Sipas informatave jozyrtare sot në orën 12:00 ka filluar mbledhja e jashtëzakonshme e rijasetit të bashkësisë fetare islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Mbledhja e sotme nuk ka qenë e paralajmruar dhe sipas informacioneve mësohet se bëhet fjalë për iniciativën e ngritur nga disa myfti për shkarkimin e reis ulemasë Sulejman Rexhepi.

Iniciatorët e kësaj mbledhje pretendojnë se kanë siguruar 10 vota nga gjithsej 18 që janë në kryesi.

Pritet në minutat në vazhdim të dalin me deklaratë zyrtare nga BFI e RMV-së.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img