E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Pamje tronditëse: Në Nju Jork, ‘varr masiv’ për viktimat nga coronavirusi.

- Advertisement -spot_img

Punëtorët e veshur me kostume speciale janë vërejtur të varrosnin arkivolet në një ‘varr masiv’ në ishullin Hart të Nju Jorkut – pasi numri i varrimeve është katërfishuar në mes të pandemisë së coronavirusit dhe vdekjet në qytet kanë arritur në 4,778.

Sipas medieve të huaja, bëhet fjalë për një duzinë punëtorësh të kontraktuar që u panë duke gërmuar dhe varrosur arkivolet – disa prej të cilave kishin emra të gdhendur në to – të enjten.

Qyteti ka përdorur Hart Island për të varrosur viktimat, me asnjë të afërm të familjes.

Në mënyrë tipike, rreth 25 trupa janë varrosur atje një herë në javë nga të burgosurit me pagë të ulët në Rikers Island.

Ky numër filloi të rritet muajin e kaluar ndërsa coronavirusi i ri u përhap me shpejtësi dhe Nju Jorku u bë epiqendra e pandemisë.

Tani ata po varrosin rreth dy duzina trupash në ditë, pesë ditë në javë, i është thënë DailyMail.com.

Aktualisht, 4,778 njerëz kanë vdekur nga coronavirusi në qytet dhe 87,725 janë infektuar. 

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img