E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Gjermania raporton 266 të vdekur brenda një dite nga coronavirusi – rritja më e madhe ditore që nga shpërthimi.

- Advertisement -spot_img

Numri i vdekjeve nga coronavirusi në Gjermani është rritur për 266, duke shënuar rritjen më të madhe ditore që nga fillimi i shpërthimit të virusit në vend.

Sipas institutit Robert Koch, deri më tani 2,373 persona kanë ndërruar jetë në Gjermani.

Ndërkaq numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara ka shkuar në 113 mijë, një rritje prej 5,323 në 24 orët e kaluara.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u bëri thirrje njerëzve të enjten që të vazhdojnë të respektojnë rregullat e distancimit shoqëror gjatë Pashkëve, duke shtuar se numri i personave të infektuar nga virusi po bie paksa.

“Zhvillimet e fundit na japin shpresë të kujdesshme”, tha ajo të enjten.

“Kurba e coronavirusit po rrafshohet pak dhe numri i të infektuarve aktualisht po bie paksa”, ka shtuar Merkel. 

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img