E diel, 23 Qershor, 2024
spot_img

OBRM-PDUKM: Masat qeveritare të vonuara, mbi 20% kanë mbetur pa punë.

- Advertisement -spot_img

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-ë thuhet se “masat qeveritare janë të vonuara dhe gabimisht është vlerësimi”.

Sipas tyre, ekonomia shkon drejt kolapsit ndërsa QEveria nuk ndërmerr asgjë ndërsa me masat që u paralajmëruan do të mbesin dhjetëra mijë qytetarë pa punë, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Mosveprimi i pushtetit tashmë la të papunë mbi 20% e të punësuarve në shtet. Nëse nuk ka ndihmë ndaj biznesit, do të kemi lëshime masive nga puna dhe mbyllje të firmave”, shprehen nga OBRM-PDUKM.

Ata shtojnë se mjekët po luftojnë zbardhur ndërsa qeveria lejoi që 10% e të infektuave të jenë mjek.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img