E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Në Nju Jork presin në radhë jashtë spitalit për të bërë testin e Covid-19.

- Advertisement -spot_img

Coronavirusi po vazhdon të përhapet në Shtetet e Bashkuara me shejtësi të madhe, e sidomos një përparim të madh e ka në shtetin e Nju Jorkut.

Tashmë ky shtet amerikan ka afërsisht 100 mijë të infektuar dhe mbi 2,500 të vdekur.

Tashmë spitalet atje janë të mbipopulluara, jo vetëm nga njerëzit e sëmurë, por edhe të tjerët që vetë po kërkojnë të bëjnë testin e Covid-19.

“Mendoj se është më mirë të heqësh qafe dyshimin, dhe nëse e ke atë, përballesh me të dhe përpiqesh të përparosh”, thotë Juan Pablo Cachajo, i cili erdhi të testohej pasi mori kishte dhimbje të fytit dhe hundët i rridhnin.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img