E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

Meta: Vlerësoj dorëheqjen e Thaçit nga posti i presidentit, besoj në pafajësinë e tij

- Advertisement -spot_img

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar ndaj aktakuzës së konfirmuar nga Specialja ndaj Hashim Thaçit për çka ky i fundit dha dorëheqje nga posti i presidentit.

Me ç’rast Meta ka vlerësuar aktin e dorëheqjes së Thaçit nga posti i presidentit për të mos u ballafaquar me akuzat. Ndërkaq ka theksuar se beson ne pafajësinë e Thaçit dhe gjithë bashkëluftëtarëve.

“Vlerësoj aktin e dorëheqjes së Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për t’u ballafaquar me akuzat dhe besoj në pafajësinë e Tij e të gjithë bashkëluftëtarëve, sikundër është konfirmuar edhe në të kaluarën. Ky është një moment reflektimi për të forcuar më shumë bashkëpunimin dhe unitetin, në interesin më të mirë kombëtar”, ka shkruar Meta.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img